Zabalte si, jedeme

Zkušený cestující si už ví rady se vším, co jej na cestách čeká, jak se sbalit, jaké cestovní tašky zvolit. Ten méně zkušený občas tápe. To je ale normální stav. Když něco děláte stále, není to problém.
Vy zřejmě do skupiny zkušených cestovatelů nepatříte. Je to totiž vidět už jen při prvním úmyslu si zabalit.

zavazadla

1.    Stojíte před skříní a rozmýšlíte se, jak na to. O překot házíte na postel své jednotlivé svršky, abyste se posléze otočil a zjistil, že na dva dny toho máte nějak moc. Tak se pustíte do vracení svršků nazpět. Trochu chaos, viďte?

2.    Když už si myslíte, že máte vyhráno, zjistíte, že oblečení není všechno, co budete potřebovat. Proto přihazujete další předměty z koupelny. Na hygienu nesmíte zapomenout.

3.    A když to všechno máte pěkně po kupě, začnete veškeré potřeby a část šatníku rvát do staletého kufru, který nakonec s vypětím všech sil usednutím na něj zavřete.

4.    Svůj kufr postavíte do chodby, ale, ejhle, zjistíte, že nemáte přezůvky!
Víte o tom, že nemusíte z bytu odcházet s kufrem, který si každou chvíli říká o samovolné otevření, a s dalšími dvěma igelitkami s věcmi, které se do kufru nevešly?

Poradíme Vám.

1.    Nejprve si udělejte seznam věcí. A to tak, že si představíte den od prvního procitnutí, až k ulehnutí k zaslouženému spánku. Co celý den budete postupně potřebovat?

2.    Potom si postupně skládejte věci na postel, včetně těch koupelnových a předsíňových.

3.    Pak přijde na řadu vhodná cestovní taška. Přece jen jedete pouze na dva dny.

Vybrat si tu nejvhodnější cestovní tašku už přece jen necháme na Vás. Jestli zvolíte:

cestovní taška

·         na rameno, do ruky, nebo na kolečkách,
·         malou, nebo velkou,
·         s mnoha kapsami, nebo jen s několika,
to už je Vaše věc.

Ale myslete na to, zda budete cestovat autem, nebo vlakem, autobusem, nebo letadlem. Na volbě cestovní tašky to má také velký vliv!